Usługi przewozowe

Paczka do 25kg

PACZKA do 30kg

Oferta PACZKA dotyczy przewozu rzeczy odpowiednio zapakowanych w kartonach lub w torbach,plecakach do 30 kg.Usługa oferuje ODBIÓR paczki (do przewozu) przez naszego kuriera w dogodnym miejscu i czasie jak również możliwość DOWOZU/DOSŁANIA przez państwa do magazynu w Norwegii/Jessheim lub w Polsce/Wodzisław (Świętokrzyskie).

Z magazynu, przesyłka jest przewożona do punktu docelowego.
O tym że przesyłka już do Ciebie jedzie powiadomimy Cię odpowiednio wcześnie SMS lub telefonicznie.
Oferujemy również oprócz bezpośredniego dowozu ODBIÓR w naszych punktach magazynowych.
Również w przypadku gdy z przyczyn niezależnych od kuriera np.brak obecności Odbiorcy lub brak z nim kontaktu, dostarczenie paczki było niemożliwe, zostaje ona na magazynie z możliwoscią odbioru po wcześniejszym umówieniu.

Nasz magazyn w Polsce-Wodzisław (Świętokrzyskie) ,magazyn w Norwegii- Jessheim.

Ze wzgledu na ograniczoną ładowność samochodu prosimy o wcześniejsze ustalanie terminow przesyłek.

Paczka niestandardowa

PACZKA NIESTANDARDOWA

W tej usłudze oferujemy przewóz rowerów, motocykli, motorowerów,skuterów jak również pojedynczych mebli lub przedmiotów o nieforemnych kształtach. Usługa oferuje ODBIÓR paczki do wysłania przez naszego kuriera w dogodnym miejscu i czasie jak również możliwość DOWOZU/DOSŁANIA przez państwa na magazyn w Norwegii/Jessheim lub w Polsce/Wodzisław (Świętokrzyskie)

Z magazynu, przesyłka jest przewożona do punktu docelowego. O tym że przesyłka już do Ciebie jedzie powiadomimy Cię odpowiednio wcześnie SMS lub telefonicznie.

Oprócz bezpośredniego dowozu , oferujemy również ODBIÓR paczki w naszych punktach magazynowych.

W przypadku gdy z przyczyn niezależnych od kuriera np.brak obecności Odbiorcy lub brak z nim kontaktu, dostarczenie paczki było niemożliwe, zostaje ona na magazynie z możliwoscią osobistego odbioru po wcześniejszym ustaleiu terminu.

Nasz magazyn w Polsce-Wodzisław (Świętokrzyskie) ,magazyn w Norwegii- Jessheim.

Przeprowadzki

PRZEPROWADZKI

Przewóz towarów: meble i przedmioty z Twojego domu które pragniesz zabrać do nowego miejsca. Do usługi na życzenie może być dodana usługa pakowania, jak również pomoc we wnoszeniu rzeczy. W tej usłudze można wynając do transportu pół samochodu lub cały oraz dodatkowo przyczepę. Ze względu na ograniczoną ładowność samochodu prosimy o wcześniejsze ustalanie terminów.

Przesyłka paletowa

PRZESYŁKA PALETOWA

To przewóz artykułów przemysłowych .Wysokość przesyłki łącznie z paletą nie może przekraczać 180 cm i łącznie przekraczać 1300 kg. Ilość palet na samochodzie = 6 szt. Należy pamiętać , że za wypełnienie listu przewozowego oraz załadunek palety na samochód odpowiada NADAWCA a za rozładunek ODBIORCA.

Towary do clenia

PRZEWOZY DLA FIRM

To usługa głównie dla firm dla których wystawiane są faktury 0% VAT ale również dla indywidualnych klientów.

Usługa oprócz transportu obejmuje:

  • zgłaszanie towaru do wywozu poza terytorium Unii Europejskiej w Polskich Placówkach Celnych.
  • clenie towaru na granicy Szwecko-Norweskiej

Zapewniamy pomoc w przejściu całej procedury.

Opłaty ewentualne jakie ponosi zleceniodawca:

  • koszty Agencji Celnej na granicy Norweskiej(np. KGH) ok. 900 koron
  • koszty Agencji Celnej w Polsce ok 200zł
  • cło = toll
  • vat podatek od wartości dodanej = MVA

Przykład towaru dla którego odprowadza się jedynie podatek od towaru i usług (MVA)

Materialy budowlane, cena zakupu: 20 000 koron
Ubezpieczenie: 500 koron
Cło: 0

Suma: 20 500 koron

Mva (VAT) 20 500 x 25% = 5125 koron (do zapłaty na granicy).

Jeśli Twoja firma ma przyznany kredyt celny w Urzędzie Celnym , urząd obciąży Twoje konto kredytowe. Jeżeli nie posiadasz kredytu celnego, nasz kurier musi uregulować opłatę na granicy gotówką lub czekiem lub przelewem bankowym. Ze względu na operacje pieniężne w trakcie tej usługi ,nasza firma wymaga przedpłaty 25% od wartości wykazanej na fakturze.

Ważne informacje:
Większość towarów zwalniana jest z cła. Ogólnie nowa odzież oraz artykuły spożywcze mają cło. Jednakże od wszystkich towarow importowanych do Norwegii należy odprowadzić podatek VAT 25%(produkty żywnościowe VAT 15% )od towarow i usług nawet jeśli nie płacisz za nie cła.

Jeżeli nie jesteś w stanie udokumentować wartości towaru poprzez okazanie rachunku, służba celna ustala jego szacunkowa wartość.

Wszelkie dodatkowe praktyczne informacje pod linkiem:
www.finanse.mf.gov.pl/document
www.toll.no

Kurier w Norwegii

KURIER W NORWEGII

Nasze stałe wyjazdy w obrębie 200km od Oslo.Na specjalne zlecenia wyjazdy do Stawanger, Bergen , Trondheim.

big-map
Paczka do 25kg

Paczka do 25kg

Oferta oferuje odbiór paczki przez naszego kuriera w dogodnym miejscu i czasie jak również mozliwość dowozu przez panstwa do magazynu w Norwegii/Jessheim lub Polsce/Wodzisław Śląski.

Paczka niestandardowa

Paczka niestandardowa

W tej usłudze oferujemy przewóz rowerów, motocykli, motorowerów,skuterów jak również pojedynczych mebli lub przedmiotów o nieforemnych kształtach.

Przesyłka paletowa

Przesyłka paletowa

To przewóz artykułów przemysłowych .Wysokość przesyłki łącznie z paletą nie może przekraczać 180 cm i łącznie przekraczać 1300 kg. Ilość palet na samochodzie = 6 szt.

Przeprowadzki

Przeprowadzki

Przewóz towarów: meble i przedmioty z Twojego domu które pragniesz zabrać do nowego miejsca. Do usługi na życzenie może być dodana usługa pakowania, jak również pomoc we wnoszeniu rzeczy.

Towary do clenia

Przewozy dla firm

To usługa głównie dla firm dla których wystawiane są faktury 0% VAT ale również dla indywidualnych klientów którzy mają potrzebę oclenia swojego towaru.

Kurier w Norwegii

Kurier w Norwegii

Nasze stałe wyjazdy kurierskie nawet w obrębie 200 km od Oslo. Na specjalne zlecenia jedziemy również do Bergen i Stavanger. Zapraszamy do kontaktu już dzisiaj.